Lietuviškai
  In English
   
Pagrindinis Biografija Darbai Kontaktai
 
 
     
 

Biografija

Juozas Ruzgas – žymus Lietuvoje skulptorius ir žurnalistas, sukūręs šaliai reikšmingų kūrinių, daugiausia betgi – Kaunui. Įvairūs Kauno institucijų ir aukštųjų mokyklų fasadai papuošti J. Ruzgo darbais: "Plazma", "Šiluma", "Perkūnas", "Vytautas Didysis".... Jis - pirmo Lietuvoje ir, berods, Pabaltijyje mėgėjiško filmo "Stipendija juokiasi" režisierius, scenarijaus autorius ir operatorius. 1956-1960 metais veikęs Juozo Ruzgo įkurtas kino-foto mėgėjų būrelis yra reikšmingas Vilniaus dailės akademijos istorijoje – tai Fotografijos ir medijos meno katedros (įkurta 1994 m.) užuomazga. Juozas Ruzgas - pirmosios Lietuvos televizijos komandos narys, pirmasis Lietuvos televizijos dailininkas-operatorius, naujo žanro Lietuvos kine "nju" pradininkas, kurio estetiškos impresijos gavo bene didžiausią rezonansą tarp žmonių ne tik Lietuvoje, bet ir tuometinėje Sovietų Sąjungoje
Be kita ko Juozas Ruzgas kartu su Rimtu Gibavičiumi Lietuvai nusipelnė užfiksavę kino juostoje lietuvių liaudies skulptūras po atviru dangumi ir autentiškąjį Kryžių kalną (šiuo metu UNESCO pripažintą Pasaulio kultūros paveldu), prieš jo sulyginimą su žemėmis sovietmečiu.

Žymaus Lietuvos menininko Juozo Ruzgo kai kuriuos darbus yra įsigiję Lietuvos dailės muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, dalis jų įtraukti į Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registrą.

Juozo Ruzgo žurnalistinis kelias

 
     


©2009 Juozas Ruzgas

Puslapio dizainas Domo Bartkevičiaus